Prowadząc magazyn trzeba poprawnie prowadzić dokumentację magazynową, która pozwoli określić przepływy towarów i aktualne stany magazynowe. Posiadanie aktualnej  wiedzy o ilości magazynowanych towarów jest niezbędną wiedzą w zarządzaniu nim. Jednym z koniecznych do prowadzenia dokumentów jest PZ, czyli Przyjęcie z Zewnątrz. Co zawiera i jakie daje informacje?

Dokument PZ - Przyjęcie z Zewnątrz

Dokumenty magazynowe, czyli dokumenty mówiące o przepływie towarów przez magazyn nie muszą być obowiązkowo prowadzone w przedsiębiorstwie, jednak na pewno pomogą w zarządzaniu nim. Przyjęcie zewnętrzne informuje o tym, ile materiałów zostało przyjętych do magazynu z zewnątrz, ma więc wpływ na określenie bieżących stanów magazynowych. Podstawą do sporządzenia dokumentu są między innymi dokumenty sprzedaży lub nabycia towaru, a także dokumentu wydania zewnętrznego.

Program magazynowy za darmo z funkcją generowania dokumentów

W internecie znaleźć można gotowe dokumenty PZ do pobrania i uzupełnienia jednak każdorazowe pobieranie ich może okazać się czasochłonne i niepraktyczne. program magazynowy za darmo na cały rok jest wyposażony w narzędzia, które kontrolują obecne stany magazynowe i  automatycznie generują dokumenty tym samym oszczędzając czas i nakład pracy. Archiwizując dokumenty w systemie przedsiębiorca ma do nich dostęp zawsze wtedy, gdy zajdzie taka konieczność. Sprawdź inne funkcje systemu!